Bilora Umarova

 
Şehir İstanbul
Ana Dili Rusça
Doğum Tarihi 1994
Cinsiyet Kadın
Oylama

Kısa Açıklama

Kalite, uygun fiyat, zamanında teslim.
Rusça, Kazakça çapraz çeviri.

Hakkımda

Detaylı özgeçmiş, örnek çalışmalar  ve çeviriler için özel mesaj kısmından ya da mail adresimden benimle iletişime geçebilirsiniz.
İletişim: umarovabilora@gmail.com
         

Tez ve Ödev Çevirisi, Metin Çevirisi(Kişisel Metinler, Köşe Yazısı, Kitap vb.) 
Reklam Çevirisi (Dergi, Katalog, Broşür vb.) 
Altyazı Çevirisi (Dizi, Film, Belgesel, Animasyon vb.) 
Web site çevirisi
Patent, sözleşme, diploma vb. belge çevirileri. 
Akademik, Bilim, Medya, Bilişim, Kamu, Otomotiv vb. çeviriler


Çeviri ücreti, metnin konusu ve içeriğine göre farklılık gösterebilir.

-Anadilde ilköğretim (1-4), Temel eğitim(5-9). (Rusya)
-Lise (9-12) - İstanbul Üniversitesi (Türkiye)
Rusça Türkçe 0,00 - TL
Türkçe Rusça 0,00 - TL
Kazakça Türkçe 0,00 - TL
Türkçe Kazakça 0,00 - TL
Rusça
Соглашение - правовой акт, регулирующий социально-трудовые отношения и устанавливающий общие принципы регулирования связанных с ними экономических отношений, заключаемый между полномочными представителями работников и работодателей на федеральном, межрегиональном, региональном, отраслевом (межотраслевом) и территориальном уровнях социального партнерства в пределах их компетенции.
Türkçe
Anlaşma- sosyal ve iş ilişkilerini düzenleyen ve buna bağlı ekonomik ilişkilerin düzenlemelerinin genel ilkelerini belirleyen, işçi ve işveren yetkili temsilcileri arasında federal, bölgesel, bölgelerarası, sektörel, sektörler arası yetkileri içinde bölgesel düzeyde sosyal ortaklıkların genel ilkeleri çerçevesinde oluşturulan yasal harekettir.
Türkçe
Bir dilin zenginliğinin göstergesi nedir? Sözcüklerinin çokluğu mu, yoksa yapı bakımından zengin biçimlere sahip olması mı? Dilbilimciler esasen bütün dillerin, konuşurlarının ihtiyacına cevap verecek düzeyde olduğunu belirtmekte, bugün bazı dillerin daha üstün görünmesinin sebebini, o dillerin doğasına değil, siyasal ya da ekonomik güce bağlamaktadır.
Rusça
Что делает язык богаче? Многочисленность слов в нем или структуры и формы предложений? Лингвисты считают что язык должен быть на уровне удовлетворения потребностей говорящего. А так же сегодня некоторые языки считаются превосходнее других. Это связывают не с сущностью языка, а политической или экономической силой и властью стран.
 
Kazakça Türkçe; Akademik Çeviriler, Askeri / Savunma Çevirileri, Belge Çevirileri, Bilgisayar Teknolojileri Çevirileri, Doğal Bilimler Çevirileri, Dijital Film, CD, DVD Çevirileri, Enerji ve Tabi Kaynaklar Çevirileri, Fen Bilimleri Çevirileri, Finansal Çeviriler, Görsel Sanatlar Çevirisi, Hukuk Çevirileri, IT Çevirileri, İşitsel Sanatlar Çevirisi, Jeofizik / Harita Çevirileri, Kalite Güvence Çevirileri, Kanun / Yönetmelik Çevirileri, Kimya Sanayi Çevirileri, Mühendislik Çevirileri, Nakliye / Taşımacılık Çevirileri, Onaylı Çeviriler, Otelcilik Seyahat Turizm Çevirileri, Otomotiv Çevirileri, Patent Çevirileri, Sanatsal Edebi Çeviri, Sigorta Belge Çevirileri, Siyasal Çeviriler, Sosyal Bilimler Çevirileri, Tarım / Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Çevirileri, Teknik Çeviri, Telekomünikasyon Çevirisi, Tıbbi / Medikal Çeviriler, Ticari Çeviriler, Web Metinleri, Yerelleştirme (Lokalizasyon) Çevirileri,

Türkçe Kazakça; Akademik Çeviriler, Askeri / Savunma Çevirileri, Belge Çevirileri, Bilgisayar Teknolojileri Çevirileri, Doğal Bilimler Çevirileri, Dijital Film, CD, DVD Çevirileri, Enerji ve Tabi Kaynaklar Çevirileri, Fen Bilimleri Çevirileri, Finansal Çeviriler, Görsel Sanatlar Çevirisi, Hukuk Çevirileri, IT Çevirileri, İşitsel Sanatlar Çevirisi, Jeofizik / Harita Çevirileri, Kalite Güvence Çevirileri, Kanun / Yönetmelik Çevirileri, Kimya Sanayi Çevirileri, Mühendislik Çevirileri, Nakliye / Taşımacılık Çevirileri, Onaylı Çeviriler, Otelcilik Seyahat Turizm Çevirileri, Otomotiv Çevirileri, Patent Çevirileri, Sanatsal Edebi Çeviri, Sigorta Belge Çevirileri, Siyasal Çeviriler, Sosyal Bilimler Çevirileri, Tarım / Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Çevirileri, Teknik Çeviri, Telekomünikasyon Çevirisi, Tıbbi / Medikal Çeviriler, Ticari Çeviriler, Web Metinleri, Yerelleştirme (Lokalizasyon) Çevirileri,

Çevirmen Hakkında Yorumlar

Hasan Şener

16.Haz.2017 - Cuma

Çeviriniz gayet güzel. Ayrıca kısa sürede tamamladığınız için de teşekkür ederim.


Destan Kaloğlu

31.Ağu.2016 - Çarşamba

Çeviri için elinize kolunuza sağlık. Çeviriyi, belirttiğiniz tarihte ve kaliteli çevirdiğiniz için de çok teşekkür ederim.


Melike Şenel

05.Haz.2016 - Pazar

sizee çoook teşekkür ederim özellikle ücret konusunda bu kadar yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim ne diyceğimi bilmiyorum çok çok teşekkür ederiim.


İbrahim Tarhanlı

24.Şub.2016 - Çarşamba

ödevimi çok temiz çevirdiniz ve öğrencinin durumdan anladığınız çok sağolun böyle uygun fiyata kimse çevirmezdi herhalde çok sağolun Lora hanım.


Esra Tuğrul

23.Şub.2016 - Salı

Çok teşekkürler. Bir hafta içinde dediğiniz halde 3 günde teslim ettiniz ve resmen hayatımı kurtardınız. Çeviri kalitesi MÜKEMMEL. Üniversitede herkese sizi öneriyorum!